Ako vyrobiť improvizovaný ochranný štít

Pevne verím, že dnes už všetci, ktorí potrebujú ochranu, majú profesionálne vyrobené ochranné pomôcky. Vždy sa však môže stať, že je potrebné improvizovať a okrem rúška by sa hodil aj nejaký ochranný štít.

Ak máte po ruke obyčajnú úzku čelenku bež ozdôb a priesvitný obal na papiere, môžete na rýchlo  improvizovať a urobiť ochrannú pomôcku doslova na kolene.

Potrebujeme priesvitný obal, tenkú čelenku a nožnice.

Pri vyberaní obalu dajte pozor, aby bol naozaj priesvitný a ideálne, keď je aj pevnejší. Potom stačí už len nastrihnúť roh a do vnútra navliecť čelenku. Nie je to úplne jednoduché, treba sa prebojovať sústavou dierok. Ideálne je pomôcť si napríklad ihlicou.

Tento štít je naozaj iba provizórium, tak sa potom k  nemu prosím aj správajte. Ideálne po použití opatrne vybrať čelenku a zvyšok zlikvidovať.

Pozrite si aj:

 

Ako vyrobiť improvizovaný ochranný štít  1

Na výrobu potrebujeme obal na papiere A4, tenkú čelenku a nožnice, prípadne ihlicu na lepšie zasunutie

Ako vyrobiť improvizovaný ochranný štít  2

Z obalu odstrihneme malý kúsok

Ako vyrobiť improvizovaný ochranný štít  3

Do dutinky postupne navlečieme čelenku

Ako vyrobiť improvizovaný ochranný štít  4

Ak je problém s dierkami pri navliekaní, pomôžeme si napríklad ihlicou

Ako vyrobiť improvizovaný ochranný štít  5

Ako vyrobiť improvizovaný ochranný štít  - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.