Ako vyrobiť vianočný svietnik zo živých vetvičiek

Potrebujeme: krátke vetvičky drevín /kosodrevina záhradná, jedlička, strieborný smrek, tuja/, zelený piaflor, vhodný pohár na stopke, sviečky, hrubší drôtik, rôzne drobné ozdoby, nožnice, nožík.

Pripravíme si krátke vetvičky - konáriky nastriháme asi na 7-15cm, konce očistíme od ihličia a mierne zrežeme do šikma.

Vopred namočený piaflor vytvarujeme podľa obrázka. Spodná valcovitá časť by mala sedieť na priemer pohára, do ktorého svietnik umiestnime. / pomer: 2:1, dva dieliky nad pohárikom, jeden v poháriku/

Spodnú časť sviečky zrežeme do špica. Tesne nad zrezaním obopneme sviečku drôtikom, ktorý spletieme a ohneme. Bude nám  slúžiť ako opora sviečky, ktorú zapichne do piafloru v poháriku..

 Začneme zdola napichovať vetvičky. Prácu si neustále otáčame a kontrolujeme tvar.

Pomocou drôtika umiestnime aj drobné vianočné ozdoby, šišky, bobuľky.

V poháriku nezabúdame dopĺňať vodu až po piaflor, vetvičky tak vydržia dlho krásne.

Ako vyrobiť vianočný svietnik zo živých vetvičiek 1

Vopred namočený piaflor vytvarujeme podľa obrázka. Spodná valcovitá časť by mala sedieť na priemer pohára, do ktorého svietnik umiestnime. / pomer: 2:1, dva dieliky nad pohárikom, jeden v poháriku/

Ako vyrobiť vianočný svietnik zo živých vetvičiek 2

Spodnú časť sviečky zrežeme do špica. Tesne nad zrezaním obopneme sviečku drôtikom, ktorý spletieme a ohneme. Bude nám slúžiť ako opora sviečky, ktorú zapichne do piafloru v poháriku..

Ako vyrobiť vianočný svietnik zo živých vetvičiek 3

Začneme zdola napichovať vetvičky. Prácu si neustále otáčame a kontrolujeme tvar.Pomocou drôtika umiestnime aj drobné vianočné ozdoby, šišky, bobuľky. V poháriku nezabúdame dopĺňať vodu až po piaflor, vetvičky tak vydržia dlho krásne.

Ako vyrobiť vianočný svietnik zo živých vetvičiek - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

Veľká vďaka, že si sa s nami podelila o svoje skúsenosti. Hneď, ako bude príležitosť, tak to využijem.

Niet zač.Kvietok

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.