Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter

Pridal/a apple dňa 20.09.2021 - 10:14
Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - foto postup

apple

Gaštany sú úžasným materiálom na veselé tvorenie s deťmi. Úsmev Pozrite sa ako z gaštanov vyrobiť zvieratká a postavičky. S deťmi sme vyrobili z gaštanov kvety, pavúky, opičku, koníka, leva, auto s pretekárom, jelene, anjela, vtáčika, slona a skúsili sme aj Harryho Pottera.Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - postup 1

apple

Využijeme všetko, čo dom dá: šidlo, vrtáčik, dlátko, ihlu, zápalky, špajdle, chlpaté drôtiky, motúz, pohyblivé oči, papier, dekoračné fixky, atď. Samozrejme, základom tvorenia sú gaštany a iné plody.


Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - postup 2

apple

Kvety z gaštanov

Do gaštana navŕtame dvakrát toľko dier koľko chceme lupeňov, pretože zapichujeme oba konce. Urobíme ešte jednu dierku na špajdlu. Všetko pozapichujeme a z chlpatého drôtika vytvarujeme lupene.


Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - postup 3

apple

Pavúk a pavučiny z gaštanov

Pavúk: Do gaštana vyvŕtame 8 dier. Čierny chlpatý drôtik nastriháme na 8 krátkych častí a zapichneme do otvorov a vytvarujeme končatiny.  Na gaštan prilepíme pohyblivé oči, alebo si oči vyrobíme z bieleho papiera, na ktorý nakreslíme fixkou očká.  

Pavučina: Do gaštana navŕtame ľubovoľný počet dier a vopcháme do nich špajle.  Na jednu špajdlu, čo najbližšie ku gaštanu, spravíme uzlík s motúzom a postupne obmotávame dookola po všetkých špajdlách.  Každé kolo posúvame motúz vyššie.  

Pavúk s pavučinou: Malý a veľký gaštan celý prevŕtame. Pomocou ihly prevlečieme motúz cez veľkú časť, navlečieme malý gaštan, ktorý nám zachytí motúz. Motúz opäť prevlečieme cez gaštan a urobíme veľký uzol.  Po bokoch veľkého gaštana urobíme 8 dier a vsunieme 8 na čierno zafarbených zápaliek.  Pomedzi zápalky obmotávame motúz, aby vznikla pavučina.  Dekoračnou fixkou nakreslíme na malý gaštan oči a na veľký gaštan kríž. 


Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - postup 4

apple

Opica z gaštanov

Dva gaštany celé prevŕtame, aby sme ich mohli spojiť motúzom, urobíme veľké uzlíky, aby sa motúz nevyvliekol. Do vrchného gaštana a dvoch malých gaštanov vyvŕtame diery a spojíme kúskom špajdličky. Do spodného gaštana navŕtame 5 dier a vopcháme chlpatý drôtik, z ktorého vytvoríme chvost, ruky a hodny, ktoré sú zakončené hnedými korálikmi. 


Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - postup 5

apple

Koník z gaštanov

Do menších gaštanov navŕtame dieru a vopcháme špajdlu. Do väčšieho navŕtame 4 diery a vopcháme druhý koniec špajdlí. Na vrch sme navŕtali ešte jednu dieru, na krk s hlavou. Vrchný gaštan má vyvŕtané dve diery, v dolnej je dlhšia špajdla - krk. V prednej je malá špajdla s malým gaštanom - pysk. Nalepíme oči. Do hlavičky a zadočku vyvŕtame požadované množstvo dier, a pomocou chlpatých drôtikov vymodelujeme hrivu a chvost.


Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - postup 6

apple

Lev z gaštanov

Stavba tela je ako pri koníkovi. Hriva je vytvorená podobne ako pavučina pri postupe na pavúka. Na chvoste zo zápalky je pripevnený zväzok motúzika.


Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - postup 7

apple

Jelene z gaštanov

Postup je veľmi jednoduchý. Do gaštana, ktorý tvorí telo, navŕtame štyri špadle ako nohy, pripevníme hlávku. Parohy sú z konárikov a uši z lupienkov borovicovej šišky.


Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - postup 8

apple

Vtáčik z gaštanov

Vtáčika tvoria tri spojené gaštany. Krídla a chvost z javorových semien, očká môžete urobiť zo špendlíkov a zobáčik z nafarbenej špajdle.


Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - postup 9

apple

Anjel z gaštanov

Anjelika vyrobíte z dvoch gaštanov. Na vlásky a svätožiaru v jednom sme použili badián, krídla sú  z javorových semien.


Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - postup 10

apple

Slon z gaštanov

Sloníka sme vyrobili pospájaním gaštanov. Uši s z listov a nos zo škoricovej tyčinky.


Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - postup 11

apple

Auto z gaštanov

Autíčko je vyrobené z jedného gaštanu a korkových zátok, pretekár je zo žaluďa.


Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - postup 12

apple

Harry Potter z gaštanov

Toto bola trochu výzva, ale celkom sa to poradilo:) 


Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - foto postup

appleKomentáre

Super! Ani neviem povedať, ktoré zvieratko a panáčik sa mi páči najviac. Všetky sú úžasné!