Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter

Gaštany sú úžasným materiálom na veselé tvorenie s deťmi. Úsmev Pozrite sa ako z gaštanov vyrobiť zvieratká a postavičky. S deťmi sme vyrobili z gaštanov kvety, pavúky, opičku, koníka, leva, auto s pretekárom, jelene, anjela, vtáčika, slona a skúsili sme aj Harryho Pottera.

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter 1

Využijeme všetko, čo dom dá: šidlo, vrtáčik, dlátko, ihlu, zápalky, špajdle, chlpaté drôtiky, motúz, pohyblivé oči, papier, dekoračné fixky, atď. Samozrejme, základom tvorenia sú gaštany a iné plody.

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter 2

KVETY Z GAŠTANOV: Do gaštana navŕtame dvakrát toľko dier koľko chceme lupeňov, pretože zapichujeme oba konce. Urobíme ešte jednu dierku na špajdlu. Všetko pozapichujeme a z chlpatého drôtika vytvarujeme lupene.

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter 3

PAVÚKY A PAVUČINY. PAVÚK: Do gaštana vyvŕtame 8 dier. Čierny chlpatý drôtik nastriháme na 8 krátkych častí a zapichneme do otvorov avytvarujeme končatiny. Na gaštan prilepíme pohyblivé oči, alebo si oči vyrobíme z bieleho papiera, na ktorý nakrelsíme fixkou očká. PAVUČINA: Do gaštana navŕtame ľubovoľný počet dier a vopcháme do nich špajle. Na jednu špajdlu, čo najbližšie ku gaštanu, spravíme uzlík s motúzom a postupne obmotávame dookola po všetkých špajdlách. Každé kolo posúvame motúz vyššie. PAVÚK S PAVUČINOU: Malý a veľký gaštan celý prevŕtame. Pomocou ihly prevlečieme motúz cez veľkú časť, navlečieme malý gaštan, ktorý nám zachytí motúz. Motúz opäť prevlečieme cez gaštan a urobíme veľký uzol. Po bokoch veľkého gaštana urobíme 8 dier a vsunieme 8 na čierno zafarbených zápaliek. Pomedzi zápalky obmotávame motúz, aby vznikla pavučina. Dekoračnou fixkou nakreslíme na malý gaštan oči a na veľký gaštan kríž.

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter 4

OPICA Z GAŠTANOV: Dva gaštany celé prevŕtame, aby sme ich mohli spojiť motúzom, urobíme veľké uzlíky, aby sa motúz nevyvliekol. Do vrchného gaštana a dvoch malých gaštanov vyvŕtame diery a spojíme kúskom špajdličky. Do spodného gaštana navŕtame 5 dier a vopcháme chlpatý drôtik, z ktorého vytvoríme chvost, ruky a hodny, ktoré sú zakončené hnedými korálikmi.

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter 5

KONÍK Z GAŠTANOV: Do menších gaštanov navŕtame dieru a vopcháme špajdlu. Do väčšieho navŕtame 4 diery a vopcháme druhý koniec špajdlí. Na vrch sme navŕtali ešte jednu dieru, na krk s hlavou. Vrchný gaštan má vyvŕtané dve diery, v dolnej je dlhšia špajdla - krk. V prednej je malá špajdla s malým gaštanom - pysk. Nalepíme oči. Do hlavičky a zadočku vyvŕtame požadované množstvo dier, a pomocou chlpatých drôtikov vymodelujeme hrivu a chvost.

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter 6

LEV Z GAŠTANOV: Stavba tela je ako pri koníkovi. Hriva je vytvorená podobne ako pavučina pri postupe na pavúka. Na chvoste zo zápalky je pripevnený zväzok motúzika.

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter 7

JELENE Z GAŠTANOV: Postup je veľmi jednoduchý. Do gaštana, ktorý tvorí telo, navŕtame štyri špadle ako nohy, pripevníme hlávku. Parohy sú z konárikov a uši z lupienkov borovicovej šišky.

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter 8

VTÁČIK Z GAŠTANOV: Vtáčika tvoria tri spojené gaštany. Krídla a chvost z javorových semien, očká môžete urobiť zo špendlíkov a zobáčik z nafarbenej špajdle.

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter 9

ANJEL Z GAŠTANOV: Anjelika vyrobíte z dvoch gaštanov. Na vlásky a svätožiaru v jednom sme použili badián, krídla sú z javorových semien.

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter 10

SLON Z GAŠTANOV: Sloníka sme vyrobili pospájaním gaštanov. Uši s z listov a nos zo škoricovej tyčinky.

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter 11

AUTÍČKO Z GAŠTANOV: Autíčko je vyrobené z jedného gaštanu a korkových zátok, pretekár je zo žaluďa.

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter 12

HARRY POTTER Z GAŠTANOV: Toto bola trochu výzva, ale celkom sa to poradilo:)

Postupy na tvorenie z gaštanov. Zvieratká aj Harry Potter - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

úžasné tvorenie. martaÁnoÁnoÁnoKvietokKvietokKvietokSlnkoSlnkoSlnko(clap)(clap)(clap)

Waw, super nápady a prevedenie (clap)Áno(clap)

Zuzka ty si tvorivá, krásne veci. O rok skúšame...

 

Super! Ani neviem povedať, ktoré zvieratko a panáčik sa mi páči najviac. Všetky sú úžasné! 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.