Nádherné šiškové dekorácie

Niekto je pri vianočnej výzdobe minimalistický, niekto chce mať ozdobené všetko. Ak máte originálne ozdoby, ktoré nekúpite, ale s láskou vyrobíte doma, skúste šišky. Stačí ísť na prechádzku tam, kde rastú ihličnaté stromy, určite sa vrátite s plnými vreckami. Potom môže začať zábavnejšia časť.

Tvorenei zo sisiek

Najskôr je vhodné šišky očistiť, namočiť do vody s octom v pomere cca 10:1. Suché šišky vložíme na papier na pečenie a vložíme do rúry rozpálenej na cca 150 stupňov do rúry na 10 minút, otočíme ich a pečieme ešte aspoň 5 minút. Necháme vychladiť. Prvý bonus je nádherná vôňa v domácnosti. Živica v šiškách sa krásne rozloží, šišky sa vysušia a otvoria.

Potom si už len pripravíme bielu farbu - je jedno, či to bude tempera, akrylka alebo pozostatok po maľovaní. Nafarbíme buď celé šišky alebo iba konce. Ak chceme posypať trblietkami, tak teraz je ideálny čas. Po zaschnutí na niektoré šišky prilepíme farebné korálky. Ja som použila bežné kancelárske lepidlo. Korálky je potreba chvíľu pridržať na mieste, alebo použiť tavnú pištoľ.

Na ozdobenie šišiek použijeme vhodnú zvyšky stúh, mašle, drobné guličky, korálky, ružičky. Mašle môžeme robiť podľa tohto postupu. Pri dekorácii sú dôležité, lebo hotovému dielku dodávajú ľahkosť a vzdušnosť.

Nádherné šiškové dekorácie 1

Nádherné šiškové dekorácie 2

Preparácia šišiek

Nádherné šiškové dekorácie 3

Podľa potreby šišky namaľujeme bielou farbou celé

Nádherné šiškové dekorácie 4

Na niektorých šiškách môžeme farbou iba zvýrazniť končeky

Nádherné šiškové dekorácie 5

Opatrne prilepíme farebné korálky. Možno si budeme potrebavať pomôcť napríklad špáradlami

Nádherné šiškové dekorácie 6

Stromčekový šiškový les

Nádherné šiškové dekorácie 7

Na ozdobenie šišiek zhromaždime všetky drobné ligotavé predmety :)

Nádherné šiškové dekorácie 8

Drôtikom si spojíme malé kytičky, ktoré budeme upevňovať tavnou pištoľou na stromček

Nádherné šiškové dekorácie 9

Pomocou tavnej pištole pridáme mašle, šnúrku na zavesenie

Nádherné šiškové dekorácie 10

Veľké mašle sú dôležité

Nádherné šiškové dekorácie 11

Akú farbu si vyberiete vy?

Nádherné šiškové dekorácie - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

(clap)(clap)(clap)ÁnoÁnoÁno

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.