Ako lepiť dlažbu? Mozaiku?

Kočky videla som tu už u mnohých z Vás krásne mozaiky z dlažbových kociek, a vela vašich diel ma presvedčilo o tom že aj keď ste baby, stačíte na také výkony že by sa mohol hambiť bárs aký chlap.
Tak som sa aj ja rozhodla do niečoho pustiť Úsmev
V pivnici nám vyše roka leží dlažba, ktorú by mama uvítala ráno pri kavičke na balkóne pod nohami, len hold neni toho kto by ju položil. Teda ten by sa aj našiel len neni času kedy by ju položil a keď aj náhodou je, stále je to len hudba budúcnosti Úsmev Ale čo Vám, skúseným, životom ostrielaným artmamam na tom budem vysvetlovať, veď to určite aj samé poznáte.
Keďže sa však teraz starešina spakovala na východ po rodine, rada by som maminku prekvapila a nainštalovala dlažbu.
Potrebovala by som na balkón nalepiť dlaždice v celku ale aj mozaikovo.
Predstavu už mám,dlaždice tiež, už aj video na jútube som videla Váľam sa od sm Len čo teraz? Hanbím sa Ak máte neaké rady, nápady prípadne by ste mi niektorá dobrá duša popísali postup, véélmi by mi o pomohlo. SlnkoSrdceKvietokSlnko

Forums: 

máš veľkú odvahu na to, kúp si v stavebninách také umelohmotné krížiky, aby špáry medzi dlažbou boli rovnaké,špárovaciu hmotu, stačí sivú, netreba farebnú, lebo aj tak "zájde", veď ju nebudeš stále rajbať, aby špáry boli v pôvodnej farby, ďalej rozbrusovačku na krájanie dlaždíc,vodováhu a lepidlo, vŕtačku a miešadlo na vŕtačku, lebo lepidlo je sypké.Veľké kýbeľ na miešanie lepidla a odvahu na túto prácu. Najprv si dlaždice rozlož po celej ploche, nezdá sa, ale nikdy nie sú strany plochy rovnaké - pri stavbe sa to nedá. Keď si rozmiešaš hmotu na špárovanie, daj si ju do plastovej fľaše, kde do zátky navŕtaš dieru a
tak špáruj.Prebytočnú špár. hmotu utri, keď je skoro suchá a nie celkom. lebo sa to zle čistí (Ide to fixinelou). To je asi všetko, ja osobne by som to na terase nikdy sama nerobila, možno tak v chlieviku.

Len doplním... lepidlo si radšej namiešavaj častejšie po malých dávkach, aby si nemusela nové vedro kupovať. Najlepšie, keď jeden kladie dlaždice a druhý mieša lepidlo (chvíľku to trvá, kým sa správne "vyšľahá"). Rozbrusovačka a to miešadlo aj s vŕtačkou sa dajú požičať. Ešte gumené kladivo a takú zúbkovanú špachtlu budeš potrebovať. So špárovaním sa neponáhľaj, nechaj lepidlo dobre zatvrdnúť, kľudne aj 1-2 týždne, aj viac môžeš. Aby sa Ti nestalo, že sa dlažba "oduje" = odlepí sa, ale špárovka ju bude držať pokope. Ak som správne pochopila, bude dlažba vonku? Tak určite lepidlo aj špárovka musia byť mrazuvzdorné. A preštuduj si, pri akej teplote a vlhkosti sa môže lepiť. Ešte má byť dosť chladno, aby si to nemusela robiť znova. Držím palce!

Ja práve rekonštruujem byt a vymyslela som si do polovice bytu dlažbu. Chodím obzerať robotníkov ako to robia a teda poviem ti pravdu, že nemala by som odvahu sa do toho pustiť. Je to zložitejšie ako sa na prvý pohľad zdá. Oni už majú na to také finty kadejaké, len som čumela ako puk Chichocem sa Neľutujem že som si zaplatila majstrov, lebo veľmi by ma mrzelo kebyže je to len fušerácky urobené. Držím ti palce.

Milá Zuzka, radim dať si to urobiť odborníkom, bude sa po tom chodiť, tak aby to bolo rovné a hladké, musí voda dobre odtekať...a je dosť zima(aspoň u nás)
U nás to robil muž sám a to je zbehlý vo všeličom, no nieje to ideálne
ja som dorábala, len také mozaikové drobnosti

http://artmama.sme.sk/vsetko-ostatne/mozaika-z-obkladaciek

Slnko Keď si sa rozhodla do toho pustiť, tak to aj urobiš - ja by som ešte podklad natrela zriedeným duvilaxom a duvilax by som primiešala aj do lepidla /my sme to tak robili, tak nám to poradili/. Pod jednotlive kusy dlažby natieraj rovnomernú hrubku lepidla po celej ploche, aby si ich mala rovno, tie umelé križiky Ti pomôžu urobiť rovnaké špáry. Držíííím palce. (clap)(clap)Áno

Len ešte doplním...nielen lepidlo ale aj dlaždice by mali byť mrazuvzdorné, kedže budú na balkóne. Vnútorné dlaždice na mraze popraskajú! Držím palce! ÁnoSlnko

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.