Háčkovaný podnos

Pridal/a Jana Nápoká dňa 24.11.2022 - 11:27
Háčkovaný podnos - foto postup

Jana Nápoká

Krásna dekorácia alebo milý darček, ktorý hravo urobíte za jeden - dva večery. Dno môžete zvoliť jednofarebné, neutrálne, alebo ozdobené.Háčkovaný podnos - postup 1

Jana Nápoká

Potrebujeme špagát hrúbky 5mm (zloženie bavlna a polyester), háčik č.8, vhodné zdobené dno. Dná majú predpripravené otvory. Na prevlečenie prvého riadku budeme potrebovať aj tenší pomocný háčik


Háčkovaný podnos - postup 2

Jana Nápoká

Začneme tým, že do každej dierky uháčkujeme 1 krátky stĺpik a riadok na konci spojíme pevným očkom. Pri prevliekaní priadze cez dierky si pomôžeme tenším háčikom.


Háčkovaný podnos - postup 3

Jana Nápoká

Nasleduje riadok krátkych stĺpikov


Háčkovaný podnos - postup 4

Jana Nápoká

Pokračujeme  ďalšie dva riadky


Háčkovaný podnos - postup 5

Jana Nápoká

V poslednom riadku môžeme vytvarovať uši. Najskôr si vyznačíme na oboch stranách rovnakú vzdialenosť. V riadku háčkujeme krátke stĺpiky až po vyznačené miesto. Potom uháčkujeme 6 retiazkových očiek, preskočíme 5 krátkych stĺpikov. Ďalej pokračujeme krátke stĺpiky až po ďalšie označené miesto. Zase uháčkujeme 6 retiazkových očiek, preskočíme 5 stĺpikov a pokračujeme krátke stĺpiky do konca riadku.

Posledný riadok háčkujeme pevné očka okolo celého obvodu podnosu. Začistíme konce a hotovo. Podnos môžeme používať.


Háčkovaný podnos - foto postup

Jana NápokáKomentáre

Ďakujem..Úsmev Zo začiatku to chvíľu trvá, keď to chce mať človek tip-top, ale potom 3 riadky a je hotovo, vďačný darček pre niekoho.. No a dienka majú v ponuke také, že zrak prechádza..

Veru že zrak prechádza:) Krásne dno... také som ešte nevidela.

toho roku majú ešte krajšie, ale už som si zakázala chodiť na ich eshop, pozerám len príbehy...Chichocem sa

Dasa_, Št, 24.11.2022 - 20:15

Super podnos Áno

A vďaka za návod, určite niekomu pomôže

Ďakujem, veľmi ide do módy okrem makramé aj háčkovanie z týchto hrubých tzv. špagátov, majú rôzne hrúbky a prekrásne farby... aj detské košíčky sú pekné a praktické z tohto materiálu..