Ako začať pletenie

Teda, otázka je možno trošku zavádzajúca. také to obyčajné nahadzovanie, keď za začiatok dáme všetky očká na jednu, či dve ihlice, to tuším ovládam. Ale veľakrát som si v obchodoch všimla, že pletené svetre majú iný začiatok, nie je dole akokeby retiazka, ale skôr to vyzerá ako "letmý" začiatok. Začiatok bez začiatku. Matne si spomínam, že som to raz videla v nejakom zahraničnom časopise, ale bolo to veľmi dávno.

nepoznáte to niekto?

Forums: 

Tuším sú to len také slučky na ihlici... tuto to je http://www.pleteni.eu/navody-na-pleteni-a-udrzba/rucni-pleteni-nacinani.htm
Ale možno si myslela niečo iné.

vďaka

Možno myslíš toto a to je talianské nahodenie ok.
http://www.rucniprace.cz/p_italske-nahazovani-ok.php

Dobré to je popísane a vyfotené v supér knihe "Dokonalé pletení - Hanna Jaacksová. Kniha ma plno návodov aj na háčkovanie .
Ešte som našla video.
http://www.garnstudio.com/lang/cz/video.php?id=78&sort=2&thumbnails=on

no tuším je toto ono, vyskúšam. Je fakt pravda, že to bolo v talianskom časopise. Len sa mi niečo marí, že tam bola pomocna niť. Ale to si môžem už zle pamätať.

Ďakujem veľmi pekne.

Keď sa pozrieš na video čo tam je,tak ta pomocná niť je ta biela po pár radov sa vytiahne. D

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.