info

Pekný deň všetkým šikovným. Pozerám Vašu stránku od včera, je super, musela som sa aj ja prihlásiť, lebo neviem si predstaviť, ako je možné docieliť servítkovou technikou tvar popukaného kvetináča, alebo vajíčka / napr. obrázok v cukríkovo-fialovej farbe- to je ten kvetináč s vajíčkami/.
Prosím o trošku podrobnejší opis. Veľmi pekne ďakujem.

Nerobila som neporadím ale v pravo hore je AKO NA TO?
. Servítková technika (prelúskaj) pri pivo hihi Chichocem saChichocem sa

ahoj,:-) tak popraskaný vzhľad dosiahneš ak na zákl. akryl. farbu nanesieš špec. krakelovací lak / Krakelier-lack- zn. Nerchau/ počkáš 20 min. a natreš druhou farbou.:-)

ešte, že poradie farieb je vcelku dôležíté ;)

ÚsmevVeľký úsmevVáľam sa od smÚsmevVeľký úsmevVáľam sa od smÚsmevVeľký úsmevVáľam sa od sm
Ildi, musela som niečo napísať, aby sa mi nestratil tento super príspevok, dakujeme za tvoje odborné rady
Bozkávam

áno , a postup je rovnaký aj keď natieraš kvetináče,rámik/ drevo/ to je jedno:-)

Ešte pripomienka k vajíčkam...Musia byť dôkladne odmastené v Jari a vysušené...(blush)

poradie farieb záleží od toho, či chceš svetlé prasklinky na tmavom alebo tmavé prasklinky na svetlom:-D , veľkosť praskliniek záleží od viacerých vecí, napr. od hustoty a hrubky vrstvy krak.laku, od hustoty vrchnej farby ..., krakel. lak odporúčam nechať úplne vyschnúť:-) maca

ahoj, ja sa tomu až tak nerozumiem, ale videla som jednu kolegyňu, kt. to robila tak, že pri druhej vrstve farby ju súšila fénom a tým jej vznikli praskliny. mne sa to fakt páčilo, tak to možeš skúsit.

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.