Prosím o radu servitkovú techniku

Urobil som prvý sadrový obraz,potom som nalepil servitku.Ako správne postupovať,aby na obraze bola celkom rovná a nie pokrčená? Rámik nafarbite ak už je nalepená servitka alebo este predtým?

dakujem za rady

servítku musíš priliepať od stredu ťahy štetcom smerom von. Rámik domaľuj po nalepení servítky

ahoj zaleží aký veľký maš odliatok da sa servitka aj nažehliť ,ked maš veľku plochu a to tak,že natrieš lepidlom herkules plochu obazka nechaš lepidlo vyschnuť a potom daš servitku položiš papier na pečenie a prežehlíš .Potom nalakuješ a natrieš ramčeky takto to robím ja ÚsmevKvietokSlnko

Rozmer rámiku je 19,5x19,5cm
Lepidlo nanesiete na servitku alebo na sadru

dakujem

lepidlo ide na podklad a potom este aj navrch servitky..v mojom profile mam stranku kde su fotonavody a je tam aj servitkovanie podrobne rozpisane, pripadne mi posli mail a poradim

ja si sadrový rámik najprv prelakujem pamlakom a ked to zaschne dám servítku a tiež od stredu nanášam pamlak , nažehliť sa to asi nedá, ja mám taky rámik že mi vystupuje okraj a žehličkou sa tam nedostanem.

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.