Prosssííím o pomoooc pri lakovaní

Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu, lebo som z toho už akosi na nervy..ak chcem nalepiť celú servítku na truhličku, vždy som dala podklad. farbu/nechala som uschnúť/potom som naniesla lep a servítku som nažehlila, alebo pomaly prilepila - podotýkam celú servítku, nie len obrázok a lakovala, ale v poslednej dobe vždy ak to chcem spraviť, tak ak nažehlím servítku vidieť pod tým prachové čiastočky či o to je a keď chcem nalakovať, vždy som najprv nastrikala lak v spreji a potom som normal. štetcom dávala lak, ale teraz neviem čo sa deje, ale to zvlní tu servítku, alebo sa mi odlúpne a tak, som zúúúfalaá prosím pomôžte mi, ĎAKUJEM. Plačem

Ahoj. Skus tu truhlicku po naneseni farby, ked to uschne, tak jemnym smirglovym papierom (sand paper) jemne zosmirglovat. Potom nanes tu farbu este raz a nechaj uschnut. Myslim, ze problem by mal byt vyrieseny.
Poznamka od mojho priatela: spisovne je brusny papier Hanbím sa .

ďakujem, skúsim to spraviť takto. A čo s tým lakom, lebo som z toho nešťastná nikdy sa mi tak nestávalo a teraz mám obavy ísť do tvorenia.

Nakolko uz ten podklad budete mat vybruseny, nemali by ste tam mat ciasocky prachu a pilin pod servitkou. Tym padom problem by mal byt vyrieseny.

Dobre skusim, a este co s tym lakovanim ked tam capnem celu servitku, aby sa mi to nevlnilo ked nanasam lak a nerobili sa bublinky

Možno dávaš veľa laku, lebo ta voda v ňom ju rozmáča, normálne by sa mala potom vyrovnať, ale každý kto s tým robí tak vie že nie je to vždy tak. Ja ju uhladzam prstom, opatrne aby som nezošuchala.
No a tie hrčky a pod. čo ti ostanu po žehlení servítky? - ja som prišla na to že ak dám hrubšiu vrstvu lepidla, alebo je nerovnomerne nanesený alebo nie je v správnu dobu zažehlený - tak je vidieť niečo také a s tým som už nevedela nič urobiť.
Neviem či som pomohla ale skúšaj a nájdi ten spôsob ktorý ti bude najlepší. Ja osobne mám tiež rada nalepenie celej servítky a vyzerá to po prežehlení úžasne a potom po lakovaní to už také nie je.
Ozaj to že sa ti odlepí je tým že tam nemáš vrstvu lepidla. Ja osobne používal hocijaké disperzné lepidlo - duvilax modrý a pod.

Ďakujem

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.