syntetický lak

Chcela by som sa spýtať expertov či syntetický lak nie je škodlivý v kontakte s potravinami.Chcela by som skúsiť dvojkrokový krakel a tam sa odporúča prelakovať syntetickým lakom.

Sú rôzne laky, treba si prečítať na obale, či môže prísť do kontaktu s potravinami.

na obyčajný dvojkrokový ti stačí aj pamlak,ja tak robím Mrkám ale na porcelánový dvojkrokáč už syntetika Mrkám

Aký je rozdiel medzi obyčajným dvojkrokáčom a porcelánovým? Mám krakel z Kooh-i-noor- základný a k tomu vrchný hrubý a vrchný jemný. Smútok

podľa mňa a to som začiatočník Hanbím sa je obyčajný taký hrubší a porcelánový navodzuje také jemné prasklinky,akoby si mala starý popraskaný tanier Úsmev neviem či som to dobre opísala,tu som sa učila a študovala hodiny Mrkám skúsenejšie poradia isto lepšie,alebo polúskaj v návodoch Mrkám

dííík

to máš "porcelánový.."...tam treba syntetický lak... :)

Ahojky,
dávaj si, prosím, veľký pozor na farby a laky, ak chceš daný predmet používať na priamy kontakt s potravinami. Existuje špeciálny lak, ktorý je vhodný na kontakt s potravinami. Všetky bežne dostupné laky NIE SÚ VHODNÉ na priamy kontakt s potravinami. A to aj tie laky, ktoré majú zdravotné atesty a sú vhodné napr. na detské hračky - ani tie sa nesmú používať pri kontakte s potravinami.

Synteticky lak mozes nakoniec prelakovat este lakom vhodnym na styk s potravinami.

super, dík

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.