Ako ušiť motýlika alebo čelenku do vlasov

13 cm krojovej stuhy 3,5 cm širokej, 11 cm jednofarebnej stuhy širokej 3,5 cm (jednofarebnej látky), asi 5 cm jednofarebnej stuhy širokej 1 cm, základ na čelenku alebo 1 cm širokú bielu gumu ukončenú suchým zipsom.

 Iwa

Postup: Stuhy nám musia farebne ladiť. Označíme si stred krojovej aj jednofarebnej stuhy. Stuhy zošijeme do kruhu tak, aby boli švíky vo vnútri kruhu a vzor na vonkajšej strane kruhu.

Priložíme na seba stredy stúh a prešijeme hornú aj spodnú stranu obvodu tak, aby nám vznikol obdĺžnik.

Krojová stuha presahuje na oboch krajoch na stranu jednofarebnej. Na označenom strede naskladáme zošité stuhy do mašličky a priviažeme alebo prišijeme užšiu stuhu.

Mašličku pripevníme na čelenku. Ak máme čelenku inej farby, ako sa nám hodí, môžeme stredovú úzku stuhu nechať dlhú a jej koncami obtočiť čelenku.

Motýlika prišijeme na stred gumy a jej dĺžku nastavíme podľa veľkosti košele.

 

Ako ušiť motýlika alebo čelenku do vlasov - foto postup

Fotopostupy: 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.