Jarný veniec v duchu zero waste

1.Dnes, pri príprave psieho obeda som dostala nápad - nehádzať už vrchnáky od hafanových konzerv do kovového odpadu,ale využiť ho ako základ pri mojich tvorbách.

2. Základ venca som urobila z brezových vetvičiek /natrafila som na ne pri prechádzke so psom, boli už odrezané,hodené na pospas...v podstate som použila na tvorbu ďalší,už vzniknutý odpad. Púčiky japonskej dule / čerstvý opadový konárik z jarného orezu/ s jemným medeným drôtikom /recyklovaný zo starého televízora/ som pripevnila na spodnú časť venca.

3. Okraje vrchnák od konzervy som natrela s čiernou akrylovou farbou. Po uschnutí som papierovú čipku použila ako šablónu na vytvorenie vzoru - položila som ju centricky na vrchnák a s tupovacím štetcom, s béžovou akrylovou farbou po okraji som dostala vzor.

4. Na kúsok - recyklovanej - bavlny s technikou transferu som preniesla želaný motív /pozn. tu sa jedná o vlastnú grafiku/, podlepila som duplicitnou vrstvou vlizelínu a obšila na šijacom stroji potom orezala - takto vzikol centrálny motív tabuľky venca.

5. Na zadnú - vlizelínovú - časť textilného krúžka som nalepila obojstrannú pásku - presnejšie z obojstrannej pásky som vykrojila totožnú kruhovú časť avšak zmenšenú po okrajoch cca. o 2mm,aby som mala krajšie okraje po nalepení na plech.

6. Doladenie pri dokončovaní - tabuľku som k vencu prichytila so "stužkou" - samozrejme vytvorenej z kúsku recy bavlny, celý veniec som ešte popreplietala so silnejším /recy/ drôtom a opticky mi niečo do celku chýbalo,preto som v spodnej časti pridala 3 kvietky. Tie som vyrobila zo stránok starej knihy jednoduchým vystrihnutím kruhu, potom v tvare špirály. Celé som zrolovala od stredu k okraju v tvare kúžeľa a zároveň som to lepila s disperzným lepidlom. Do stredu som s jemným drôtikom pripevnila papierovú guličku a zároveň s tým drôtikom kvietky som aj prichytila do spodnej časti venca.

Jarný veniec v duchu zero waste 1

1 vznik napadu

Jarný veniec v duchu zero waste 2

3 náter vrchnáka od plechovky

Jarný veniec v duchu zero waste 3

4 transfer motivu

Jarný veniec v duchu zero waste 4

5 aplikacia obojstrannej pasky

Jarný veniec v duchu zero waste 5

6A papierove kvietky

Jarný veniec v duchu zero waste 6

6B pripevnenie kvietkov

Jarný veniec v duchu zero waste - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

zaujímavé ÁnoÁno

ďakujem Mrkám

Dokonalé! Je to veľmi pekné a za mňa okrem estického dojmu udeľujem 100 bodov za recykláciu. Som fanúšik, čo najviac takýchto postupov:) 

Ďakujem za pochvalu ako aj za body.Srdce

Chtiac-nechtiac ja vždy končím pri recyklácii,lebo od malička žijem v tomChichocem saChichocem sa..už skoro 50rokov...takže to vo mne je už geneticky prekódované Váľam sa od smale teší ma,že to už je aj trend Srdceveru to aj potrebujeme,lebo Matku Zem sme už zdevastovali a vykorysťovali až-až... 

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.