Levanduľové mydielko

Mydielko zo zvyškov mydla so sušenou levanduľou.

‹‹ Ostatné ››
Levanduľové mydielko, Ostatné

Ostané tvorenie: 

0
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Komentáre

Pre prípadných záujemcov tu je stručný postup: Zvyšky mydla (v tomto prípade Johnson's & Johnson's fialové) som nastrúhala na hrubom strúhadle, dala do hrnčeka a na miernom plameni zahrievala, kým sa z neho nestala kašička. Treba väčšinou pridať trošičku vody. Do kašičky som vmiešala sušenú levanduľu. Keď to trochu vychladlo, aby mi to veľmi nepálilo prsty, tak som masou naplnila formičku - v tomto prípade srdiečkové balenie nejakej Nutely. No a už len som to nechala vychladnúť a obschnúť. Keď je to z vrchnej strany suché a studené, treba vybrať z formičky a dosušiť aj opačnú stranu. Pozor, opatrne vyberať, lebo ak to ešte nie je dostatočne stuhnuté, tak sa môže zlomiť.
Ak si takých mydielok urobíte viac rovnakej veľkosti ale iných farieb, môžete ich poskladať ako sendvič na seba - trochu zdrsniť a navlhčiť plochu, kde sa majú spojiť.
Je to mimoriadne jednoduchý postup, zvládnu aj deti. A netreba ani pridať vône, keďže zvyšky mydla voňajú.

super napad a musi straaaaaaaaaaaasne dobre vonat, citim to az sem SrdceSrdceSrdce

hodnotenie aj mojej malej Tánky-4r----(heart) ÁnoKvietokSlnkotortaObjímamBozkávam(clap)

perfektné (clap) , ja zvyšky mydla lepím na ďalšie mydlo... takto nevyhodím žiaden kúsok... tento tvoj nápad je super aj ako malý darček

parááááda(clap) (clap)(clap)ÁnoÁnoÁnoKvietok

(clap) veľmi pekné a skvelý nápad.
Dostala som sa k týmto stránkam, keď som hľadala ako vyrobiť mydlo a kde vziať ingrediencie. Mala som jedno, ktoré som si kúpila v Amsterdame - pepermintové a bolo úžasné na pokožku. Cítila som sa veľmi sviežo a teraz už viem, ako si ho sama vyrobím.
ďakujem za rady.

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.