Noznice

Ahojte, dnes som v jednom navode videla take cik-cak noznice na docistenie. Je to nazaj tak ze ked obstrihnem tymito noznicami nemusim uz obnitkovat? Som krajcirka amaterka. A neviete ako presne sa volaju tieto noznice? Dakujem

Forums: 

Volá sa to aj endlovacie nožnice. Sú materialy, ktoré keď nimi obstrihneš, strapkať sa nebudú. Napríklad plsť. Ale tkaným látkam to nepomôže, z tých pôjdu nitky stále.

Čo v tom tvojom návode nimi začisťovali?

Dakujem, chcem si usit postelne navlecky - detska latka, klasicka.

Ja som tiež krajčírka-amatérka a také nožnice má už 20 rokov moja mama. Na obliečky je to určite výborné:) 

Mám také a používam hlavne na podšívky, satény, taft, monofil, voál. Ak použijem cik-cak nožnice, nechám si väčší prídavok na švík (1 -1,5 cm) a už neobendlujem okraj. napr. podšívky šiat, sukní, závesy, a pod. Bavlnené a pevnejšie látky je lepšie začistiť/obendlovať na stroji, švík je potom pevnejší. Obliečky by som radšej obendlovala alebo spravila francúzsky švík (2x založený - nevidno okraj látky).

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.