Návod na jednoduchý adventný veniec s recyklovanými sviečkami

Pridal/a Dzenuska dňa 28.11.2022 - 11:21
Návod na jednoduchý adventný veniec s recyklovanými sviečkami - foto postup

Dzenuska

Celý postup je v podstate taký recyklačný, zrecyklovala som kadečo, hadicu z práčky, noviny... Konečne som sa dostala aj k zrecyklovaniu zvyškov vosku, chcela som červené sviečky, tak som si z e-shopu objednala farby na vosk, je to lacná záležitosť, 5 g farby stojí necelé dve eurá a je to dávka na 5 kg vosku, lebo farby sú extrémne výdatné. Tipujem, že som si zadovážila zásoby na celý život.Návod na jednoduchý adventný veniec s recyklovanými sviečkami - postup 1

Dzenuska

Rovnakým spôsobom ako tento veniec som robila pred pár rokmi iný adventný veniec, nemala som polystyrénový kruh, tak som si vyrobila základ z hadičky, novín a textilu. Šla som tento rok ako na hotové, že ho len vyzdobím, ale nevedela som ho nájsť. Všetko som si nachystala, už len kruh mi chýbal. Obrátila som na ruby celý byt, ale kruh nikde. Tak som vyrobila druhý, rovnakým spôsobom. Trvá to asi 15 minút. Návod nájdete v postupe adventný veniec za pár centov

Výhodou tohto venca je, že čečinu zložíte a kruh môžete používať dookola. Ak sa vám zničí látka, ktorou je omotaný, len ju vymeníte. 

Postup je totálne jednoduchý, pripravíte si kruh, čečinu, konáriky, hocičo, čo chcete použiť.


Návod na jednoduchý adventný veniec s recyklovanými sviečkami - postup 2

Dzenuska

Čečinu a konáriky zasúvate za pásy látky. Takto by som určite nerobila veniec na dvere, na dverách to chce naozaj pevné pripevnenie čečiny aj ozdôb, ale na takýto veniec na stôl je to super systém výroby.


Návod na jednoduchý adventný veniec s recyklovanými sviečkami - postup 3

Dzenuska

Zvyšky vosku som rozpustila v parnom kúpeli. 


Návod na jednoduchý adventný veniec s recyklovanými sviečkami - postup 4

Dzenuska

Keďže som tam nahádzala aj staré tortové sviečky, ktoré sa už roky povaľovali po dome, musela som povyťahovať knôty, šlo to ľahko. 


Návod na jednoduchý adventný veniec s recyklovanými sviečkami - postup 5

Dzenuska

Pridala som trochu farby na vosk...


Návod na jednoduchý adventný veniec s recyklovanými sviečkami - postup 6

Dzenuska

...a nechala poriadne rozpustiť. 


Návod na jednoduchý adventný veniec s recyklovanými sviečkami - postup 7

Dzenuska

Sviečky som urobila tak, že som do starých formičiek po starej mame, vyliala zafarbený vosk.

Do formičiek som kvapla trochu vosku, aby tam dobre držalo lôžko s knôtom. Knôty som uchytila na štipce, aby boli rovné. 


Návod na jednoduchý adventný veniec s recyklovanými sviečkami - postup 8

Dzenuska

Potom som len vyliala vosk do formičiek a počkala kým to stuhne. 


Návod na jednoduchý adventný veniec s recyklovanými sviečkami - postup 9

Dzenuska

Veniec som potom položila na drevený tanier a do stredu som položila sviečky. Tie sviečky nedopadli ideálne, trochu sa mi v strede prepadli, ale na túto domácu zábavku to stačí. Lepšie dopadli sviečky, ktoré som odlievala kedysi do silikónovej formy, tam sa tá prepadlina urobila na spodku sviečky, čo vôbec nevadilo, tak môžete aj to vyskúšať.

Ešte bezpečnostné upozornenie, sviečky musím podložiť aby boli vyššie, lebo včera sme pri prvej tŕpli, či nám veniec nezhorí:D Našťastie to prežil:))


Návod na jednoduchý adventný veniec s recyklovanými sviečkami - foto postup

DzenuskaKomentáre

Kamila, Po, 28.11.2022 - 11:54

Krásny venček aj sviečky Tlieskam Tiež som rozmýšľala nad tým, čo so starým voskom. Biela farba mi ani nevadí, len asi aspoň knôty by som potrebovala. 

Mne biela tiež nevadí, ale keď zmiešam zvyšky kadejakých sviečok rôznych farieb, tak to potrebujem dofarbiť, inak sú tie sviečky také nijaké.:) 

Dasa_, Po, 28.11.2022 - 12:04

podaril sa ti, super.

Na to, aby sa stred sviečky neprepadol v strede sa používa stearín. V malom množstve sa pridáva do vosku. Zlepšuje aj iné vlastnosti sviečok, ako rýchlosť horenia. To len keby náhodou niekto chcel vyskúšať

Vedela som, že na to niečo je, dokonca sme sa o tom aj bavili, ale akosi zas nebol čas, lebo som to robila na poslednú chvíľu:)) Objednám a rok to bude ako zo škatuľky!:) ĎakujemSrdce