Jesenná dekorácia - machový vankúš

Nádherná machová dekorácia môže skrášliť vašu terasu či zádverie. Výborne sa hodí aj na dekoráciu hrobu. Kvietok v kvetináči nemusí byť iba vres či vresovec ale výborne budú vyzerať aj vyššie skalničky alebo rozkvitnuté macošky.

Na výrobu vankúša potrebujeme preparovaný mach, tavnú pištoľ, kartón, papier, fóliu, kelímok  a kvietok v malom kvetináči

Z pevného kartóny vyrežeme obdĺžnik cca 28x35 cm alebo podľa vlastných potrieb. Podľa kelímka vyrežeme kruh. Do kelímka neskôr vložíme kvetináč so živým kvetom.

Na kartón umiestnime pokrčený papier. Ja som použila taký, ktorý dostávam ako výplň v rôznych balíkoch. Ak nemáte taký, použite kľudne letáky, alebo čo máte k dispozícii. Papier sa snažíme vytvarovať ako vankúš tak, aby sme nechali priestor na kelímok. Vložíme ho do pripraveného otvoru a  to celé na pevno obalíme strečovou fóliou. Použijeme niekoľko vrstiev.

Mach som chcela ku kartónu najskôr priväzovať, ale nebola to dobrá cesta. Tak som použila tavnú pištoľ. Na plochu postupne ukladajte a lepte mach, ideálne viacej druhov. Keď ste s výsledkom spokojní, rozrežte opatrne fóliu nad kelímkom a vložte kvetináč.

Ak chcete dekoráciu použiť na hrob, odporúčam na spodnú časť nalepiť napríklad korkové zátky, aby neležala priamo na doske. Z rovnakého dôvodu nebol použitý ani drôt, aby prípadná hrdza nepoškodila podklad

 

Jesenná dekorácia - machový vankúš 1

Kartón, papier, fólia, nožnice, kelímok, kvet v kvetináči, tavná pištoľ, preparovaný mach

Jesenná dekorácia - machový vankúš 2

Z pevnejšieho kartónu vyrežeme tvar vankúša aj s priestorom na kvetináč

Jesenná dekorácia - machový vankúš 3

Papier nakrčíme a umiestnime na podklad.

Jesenná dekorácia - machový vankúš 4

Na miesto, kde príde kvetináč vložíme kelímok a celé to pevne obalíme strečovou fóliou. Miesto s kelímkom na kvetináč je označené šípkou

Jesenná dekorácia - machový vankúš 5

Pomocou tavnej pištole lepíme preparovaný mach

Jesenná dekorácia - machový vankúš 6

Pokračujeme s vynechaním priestoru na kvet

Jesenná dekorácia - machový vankúš 7

Nakoniec fóliu nad kelímkom prerežeme a vložíme kvetináč. Podľa potreby ho neskôr môžeme vymieňať

Jesenná dekorácia - machový vankúš 8

Krásna dekorácia vynikne na kameňoch

Jesenná dekorácia - machový vankúš 9

Alebo na hrobe

Jesenná dekorácia - machový vankúš 10

či na chodníku na farebnej štiepke.

Jesenná dekorácia - machový vankúš - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

(clap)(clap)ÁnoÁnoKvietok

Ooooo! To je veľmi pekné! SrdceSrdceSrdceSrdce

ÁnoÁno(clap)(clap)Slnkopekné, viacúčelové Áno

Ešte dumám, či by sa dal použiť "vlastný" mach - taký prírodný... čo by to spravilo...

Na to by som použila vhodnú nízku nádobu a asi dala podklad napríklad z keramzitu alebo kamienkov. Chystám sa na také, keď nájdem vhodnú nádobu.

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.