Srdce z vresu

Pridal/a Dasa_ dňa 29.09.2022 - 08:52
Srdce z vresu - foto postup

Dasa_

Dekoratívne srdce môžete vyrobiť z vecí, ktoré bežne nájdete doma. Nezaobíde sa úplne bez plastu, ale dosť ho redukuje. Ak sa aj vy snažíte ozdobiť napríklad hroby vašich blízkych tak, aby sa plast minimalizoval, vyskúšajte. Vence na hroby nemusia byť iba z umelého materiálu z obchodu

Na výrobu som použila papier, ktorý chodí v rôznych balíkoch. Rovnako dobre poslúžia aj letáky, noviny. Čo máte po ruke. Z papiera som vytvarovala srdce. Tvar som zaistila pomocou lepiacej pásky. Nakoľko plánujem umiestnenie von, celé som to obalila do potravinárskej fólie, aby odolalo väčšiemu dažďu. Nakoniec som ostrihala necelé dva kvetináče vresu a pomocou tenkého drôtu som ho pripevňovala ku korpusu.

Srdce samozrejme môže skrášliť vašu terasu, balkón, či vchod do domu. Ak ho budete chcieť použiť na cintoríne, myslite na to, že je ľahké a bude potrebné ho napríklad pridrôtovať k ťažšiemu základu alebo zapichnúť do kvetináča.

Ak máte doma po ruke tuju, tak kľudne urobte srdiečko z tuje. Môže to byť veľmi pekný podklad pre iné dekorácie. Alebo použite akýkoľvek iný prírodný materiál.Srdce z vresu - postup 1

Dasa_

Potrebujeme:

  • papier
  • lepiacu pásku
  • potravinársku fóliu
  • tenký drôt
  • nožnice
  • 2 kvetináče vresu


Srdce z vresu - postup 2

Dasa_

Papier som stočila do tvaru povrazu. Potom som oba konce špirálovo točila do vnútra. Vytvarovala som špic a celé som to prelepila lepiacou páskou. Kto chce, môže skúsiť aj zviazať prírodným špagátom.


Srdce z vresu - postup 3

Dasa_

Hotový tvar srdca som obalila potravinárskou fóliou, aby odolalo aj dažďu.


Srdce z vresu - postup 4

Dasa_


Srdce z vresu - postup 5

Dasa_

Ak chcete, môžete vres ukladať rovnomerne. Ja som ukladala náhodne.


Srdce z vresu - postup 6

Dasa_

Zadná strana v procese tvorby. Tam som postupne pridávala hlavne tie nerozkvitnuté vetvičky.


Srdce z vresu - postup 7

Dasa_

Hotovo - predná strana.


Srdce z vresu - postup 8

Dasa_

Hotovo - zadná strana.


Srdce z vresu - foto postup

Dasa_Komentáre

Veľmi pekné srdce. Páči sa mi, že si využila starý baliaci papier. Škoda, že už neodoberáme noviny, ale letáky nám stále chodia, môžem použiť tie:)