Svetlonos v pohári

Svetlonos patrí k jeseni. Len nie vždy je k dispozícii vhodná tekvica. Alebo dostane prednosť polievka.

K výrobe svetlonosa vo fľaši potrebujete iba pár vecí. A ak nemáte po ruke vianočné svetielka, kľudne môžete dať do vnútra sviečku.

Na maľovanie sme použili zmes zubnej pasty a gelových farieb na pečenie. Táto farba na povrchu celkom nezaschne. Ale svetlonos nie je určený na hranie. Je to dekorácia a keď skončí jeho sezóna, pohár jednoducho umyjete a môžete použiť na ďalšiu dokoráciu. Je to ekologické a naviac, hotového svetlonosa nemusíte nikde skladovať do budúcej jesene.

S takýmito farbami sa môže zabávať aj malé deti.

Svetlonos v pohári 1

Potrebujeme vhodný pohár, vianočné svetielka na baterku, bielu zubnú pastu, gelove farby na pečenie (žltá a červená), hubku na riad, nálepku alebo lepiacu lásku, fixu na zvýraznenie

Svetlonos v pohári 2

Najskôr na nálepku nakreslíme ústa a oči.

Svetlonos v pohári 3

Nalepíme na pohár

Svetlonos v pohári 4

V kelímku zmiešame kúsok zubnej pasty (ako 2x na zubnú kefku), žltú a červenú gelovu farbu. Pozor, žltej farby by malo ísť viac, červenej iba troška a prípadne potom pridať.

Svetlonos v pohári 5

Dobre premiešame

Svetlonos v pohári 6

Pomocou hubky na riad farbu postupne "nacapkáme" na fľašu. Necháme chvíľu zaschnúť a pridáme aj druhú vrstvu.

Svetlonos v pohári 7

Po hodinke stiahneme dolu nálepky

Svetlonos v pohári 8

Pre väčší efekt čiernou fixou orámujeme oči a úsmev, vložíme svetielka a máme hotovo

Svetlonos v pohári - foto postup

Fotopostupy: 

Klúčové slová: 

Komentáre

(clap)(clap)ÁnoÁnoSlnko  kde Ty na to chodíš.... že maľovanie zubnou pastouVeľký úsmevVeľký úsmev

Hneď poobede pohľadám vhodný pohár a potravinárske farby .

Ešte raz upozorňujem, ono to úplne nezaschne. Ale zas, je to dekorácia, nie na hranie. A tak je to vlastne výhoda, lebo potom umyješ a robíš novú dekoráciu. Už rozmýšlam, či je aj modrá gelovka na vianočné hviezdičky ÚsmevÚsmev Mmch, deti najviac bavili práve tie svetielka vo vnútri

Dáša,klobúk dole. Mať Tvoje nápady a chuť  do tvorenia. Super nápad.Áno(clap)(clap)

Ďakujem. Ja zase obdivujem tvoju trpezlivosť a precíznosť. Tie tvoje zvončeky sú nádherné. Ja som urobila jeden a mám dosť

 

Asi začnem zasa  keď nájdem nejaký špeciálny zvonček.Chcem skúsiť ten s ružičkami. Ja som to skúšala každý motív zvlášť ale som našla  ako sa  to robí v celku. Tak sa pokúsim. Teraz musím vnučke  urobiť paličkované rybky..

 

Teším sa, že nám ukážeš aj zvonček, aj ryby.

 

Artmama.sk

Pochváľte sa svojimi ručnými prácami, inšpirujte sa nápadmi šikovných žienok, vyskúšajte tvorenie podľa podrobných návodov. Môžete pridávať fotky vašich dielok (prosím, len s vašou tvorbou), alebo sa pýtať a vymieňať skúsenosti v Diskusnom fóre. Podeľte sa o svoje fotopostupy, pridajte inzerát na predaj zvyšného materiálu na tvorenie.